Komunikat BRD - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

XLV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA

W RUCHU DROGOWYM

BRD

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie jest organizatorem eliminacji powiatowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Współorganizatorami tego turnieju są :

• Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie,
  • Straż Miejska w Lublinie
  • Okręgowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Zarządu Polskiego Związku Motorowego w Lublinie.

W związku z organizacją kolejnego XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w dwóch grupach szkół podstawowych: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2012 i młodsi), grupa II – pozostali uczniowie szkół podstawowych powiatu lubelskiego informujemy, iż:

1. Etap powiatowy Turnieju odbędzie się 18.05.2024 (sobota) w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie przy ul. Kresowej 7.
  2. Zgłoszenia uczestników do Turnieju należy przesyłać do dnia 13.05.2024 r. na adres e-mail: poczta@sp27.lublin.eu lub faxem: 81 746 24 68. W zgłoszeniach powinny być następujące informacje:
    1. nazwa szkoły, nazwiska i imiona poszczególnych uczniów;
      1. I grupa: 4 osobowe drużyny szkoły podstawowej – 2 dziewczynki i 2 chłopców oraz
      2. II grupa - trzyosobowe reprezentacje;
    2. daty urodzenia uczniów;
    3. nazwisko i imię opiekuna;
    4. telefon kontaktowy.
  3. Warunkiem dopuszczenia uczestnika do udziału w Turnieju jest posiadanie i przedstawienie do wglądu:
    1. I grupa:
      1.  karty rowerowej,
      2.  ważnej legitymacji szkolnej,
      3.  pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów do udziału w Turnieju w dniu 18.05.2024,
      4.  oświadczenia rodziców lub zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju w dniu 18.05.2024
    2. b) II grupa:
      1.  karty rowerowej, karty motorowerowej lub prawa jazdy kategorii AM,
      2.  ważnej legitymacji szkolnej,
  4. Turniej zostanie zorganizowany w oparciu o Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z dnia –16.11.2023 r., który dostępny jest na stronie internetowej https://pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje
  5. Ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz bezpieczeństwo opiekunowie drużyn proszeni są o dopilnowanie, aby uczestnicy zaopatrzyli się w odpowiednią odzież i poza tym obowiązkowo we własne kaski rowerowe.
  6. Organizator przygotowuje rowery (bez wspomagania) dla uczniów l grupy (koła rowerów 20”- składaki i 24”wolnobieg do wyboru), a dla uczniów II grupy (koła rowerów 24” i 26”- wolnobiegdo wyboru).
  7. Przystąpienie do Turnieju jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody prawnych opiekunów uczniów na przetwarzanie danych osobowych uczestników Turnieju, których przetwarzanie związane jest z organizacją Turnieju, w tym publikowaniem wyników na stronach internetowych organizatorów.
  8. W przypadku ewentualnych zmian regulaminu wynikających z możliwości organizatora (np. niesprzyjająca pogoda) uczestnicy zostaną powiadomieni na odprawie Turnieju.
  9. Zawodnicy Turnieju (z I grupy i II grupy):
    1. rozwiązują testy teoretyczne: 25 pytań z wiedzy ogólnej przepisów ruchu drogowego oraz 10 skrzyżowań drogowych
    2. wykonują zadania praktyczne:
    3. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego (MRD).
    4. jazda rowerem po rowerowym torze przeszkód (RTP).
    5. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Orientacyjny program czasowy Turnieju:

Orientacyjny program czasowy Turnieju

13.00-13.30

Obiad

13.30-14.00

Ogłoszenie wyników i nagrody.

Elementy przeszkód: RTP dla wszystkich drużyn (I grupa i II grupa):

1. Rynna
  2. Slalom kółkowy